По повод отбелязването на 170 години читалищно дело в Габрово имам удоволствието да Ви поканя да се включите в организирането на фотоизложбата.
„170 години читалищно дело – Сърцето на габровския дух“
Изложбата има за цел да съхрани и популяризира богатата история на читалищната дейност, културните събития и хората, които през годините са изграждали духовния облик на нашия край.
Каня всички читалища да предоставят снимки, отразяващи дейността на читалищата през годините – празници, концерти, театрални постановки, школи, самодейни състави и други значими събития.
Предоставените от читалищата снимки ще бъдат включени в регионална изложба.
Срок за изпращане на материалите: 30 април 2026 г. на мейл:
Нека заедно съхраним спомените и покажем силата на традицията, която продължава да живее и днес.